Adventní koncert České televize z Vyšehradu 2021

Adventní koncerty České televize

Klikněte pro větší obrázek

Přímý přenos z Baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě je věnován organizaci Kaňka z Tábora. Tato organizace vznikla v roce 2002 a pomáhá zdravotně a kombinovaně postiženým dětem a mládeži. Starají se o sto klientů a poskytují služby osobní asistence, denní stacionář, ranou péči, mateřskou a základní školu. Pro klienty s těžkým kombinovaným postižením potřebují rozšířit kapacitu denního stacionáře. Získali od města prostory a ty musí přebudovat na bezbariérové, dále potřebují zrekonstruovat sociální zařízení a zateplit budovu.

Účinkují: E. Janečková, J. Potměšil, J. Peroutková, I. Bittová, sbor Babačka, Schola brněnské mládeže, Š. Policer, D. Šťastná, P. Svoboda, Collegium Instrumentale, P. Tylšar, P. Kolář, Z. Jeřábková, T. Kučera, R. Zenkl, O. Kozák, Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad, F. Macek a Drei Engel. Režie A. Rezek.

Záznam je ZDE


Medailony organizací

Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou, založený v roce 1999, zaměstnává v integračních dílnách a sociálním podniku dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Díky podpoře Adventních koncertů plánují vybudovat zahradnický areál a zpracovnu na výpěstky, vznikne tak až 11 nových pracovních míst pro lidi s hendikepem. Patronem je Pavel Karas.

Hospic Sv. Jiří poskytuje od roku 2014 mobilní hospicovou péči v částech Karlovarského a Plzeňského kraje. Pečoval už o téměř tisíc klientů a zájem o pomoc se neustále zvyšuje. Služby proto rozšíří o dětskou paliativní a perinatální péči. Patronem je Daniel Stach.

Táborské Centrum Kaňka pomáhá už téměř dvacet let dětem a mladým lidem se zdravotním a kombinovaným postižením. Provozuje denní stacionář a mateřskou a základní školu. Plánují zrekonstruovat a bezbariérově přizpůsobit objekt, ve kterém bude poskytována služba denního stacionáře pro klienty s těžkým kombinovaným postižením. Patronkou je Jana Peroutková.

Děti, které mají někoho z rodičů ve výkonu trestu, podporuje Mezinárodní vězeňské společenství. Ročně pomůže zhruba čtrnácti stům dětí a rodin, pro které organizuje letní kempy, volnočasový klub, mentorské programy nebo Den s dítětem, kdy dává dětem možnost celodenního setkání s rodičem ve výkonu trestu. Patronkou je Barbora Černošková.

Jak přispět

    • Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS ADVENT 30 nebo DMS ADVENT 60 nebo DMS ADVENT 90 na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.
    • Číslo transparentního účtu Adventních koncertů: 692 692 692/0800
    • Online na portálu www.darujspravne.cz
    • Přispět můžete i prostřednictvím call centra během vysílání

Pokud chcete vystavit potvrzení o daru pro daňové účely, obraťte se prosím na Terezu Šandovou, koordinátorku charitativních aktivit ČT: tereza.sandova@ceskatelevize.cz

Upozornění: Česká spořitelna od 1.10.2019 zveřejňuje na internetových stránkách veškeré platební transakce na transparentním účtu. U došlých plateb bude banka zveřejňovat jméno a příjmení nebo obchodní firmu či název plátce, částku došlé platby a pokud bude uvedeno, tak i variabilní, specifický a konstantní symbol včetně případné poznámky – zprávy pro příjemce.

Text byl přebrán z oficiálních stránek České televize:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13913929621-adventni-koncerty-ceske-televize-2021/